Amazon : Luna Bulut Oyunları Platformu

Amazon Luna bulut oyunlarını duyurdu. Artık Google Stadia bu platformda tek değil rakibi ise Luna. Amazon Luna Bulut Oyunları Platformu ile piyasaya sağlam bir giriş yaptı.

Bu yeni hizmette yeni bir bulut oyun platformu var, lansmanda 100 oyun ve özel bir Ubisoft ortaklığı olacağı açıklandı.

Amazon, Luna adlı Google Stadia’ya rakip olacak kendi bulut oyunları platformu olarak duyurdu. Platform, Amazon Web Services tarafından desteklenecek, yani herhangi bir yazılım indirmek, güncellemeleri beklemek veya pahalı donanımlara yatırım yapmak zorunda kalmadan oyun akışı kendinizi kaptırabileceksiniz.

Aksiyon, macera ve platform oyunu gibi onlarca türde 100’den fazla oyun lansmanda sunulacak. Bunlar arasında Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon; A Plague Tale, Innocence and The Surge 2, Yooka-Laylee and The Impossible Lair Iconoclastts, GRID, ABZU and Brothers: A Tale of Two Sons gibi dünyaca ünlü oyunlar da var.

Üstelik Amazon, kendi abonelerine Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 ve Immortals Fenyx Rising dahil olmak üzere 4K çözünürlükte erişimin sağlanması için Ubisoft ile bir ortaklık yapıldığını duyurdu. Şirket bunun Luna’ya gelen birçok kanaldan ilki olduğunu söylüyor.

Erken erişim döneminde olan Luna + oyun kanalına erişim ayda 5,99 dolara civarı. Platformda her şey yolunda giderse yani taşlar yerine oturduktan sonra, bunun da muhtemelen Stadia’nın ayda 10,99 ABD doları ile karşılaştırılabilir bir ücrete yükseleceği düşünülüyor.

Google Stadia’da eksik olan oldukça güzel bir özellik Twitch entegrasyonudur. Favori Twitch yayıncınızın Luna’da bir oyun oynadığını gördüğünüzde (başlangıçta oldukça az sayıda yayıncı olacak), Twitch üzerinden tıklayarak aynı oyunu Luna’da anında oynayabileceksiniz. Amazon’un oyun akışı platformuna sahip olduğunu düşünmek bu açıdan çok mantıklı.

Luna, oyuncular için Mac, PC, Fire TV, iPhone ve iPad’de oynanabilecek ve Android desteği kısa süre sonra gelecek. Amazon’un söylediği gibi, bir klavye ve fare, bir Bluetooth denetleyici veya Alexa destekli Luna denetleyici ile oynayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir