Apple Gözlük Sızıntısı

Apple Gözlük sızıntısı, 2022 lansmanı için yarım inçlik Sony OLED mikro ekranıyla merak uyandırmaya devam ediyor.

Yıllardır beklenilen Apple sonunda Apple Glass‘ın planlama aşamalarını geçebilir mi?

Gizemli Apple Gözlükleri aylardır söylentilere göre 2022 lansman tarihinde görücüye çıkacak. Ancak Çarşamba günkü Twitter sızıntısı, Apple’ın giyilebilir AR ekranlarının nasıl üretileceğine dair gördüğümüz ilk somut özellik ayrıntılarından bazılarını sunuyor.

Ekran uzmanı Ross Young, birden fazla kaynaktan Apple’ın Sony microOLED’leri kullanarak AR / VR gözlükleri peşinde koştuğunu duyduğunu tweetledi. 0,5 “, 1280×960 çözünürlük, 1H’22 intro. ‘

Young, ‘Sony microOLED’ler’ derken, Sony’nin diğer uygulamaların yanı sıra AR / VR gözlükleri için tasarlandığını söyledi. Ayrıca Sony’nin OLED mikro görüntüleme teknolojisine atıfta bulunuyor. Bu OLED mikro ekranların 100.000: 1 kontrast oranına, 0.01 ms veya daha az yanıt hızına ve geniş bir renk gamına sahip olduğunu iddia ediyor.

Bunun yalnızca AR olduğunu söylemeliyiz. Camların içinde projeksiyon optiği kullanacak. 22 Ekim 2020

Young, yarım inçlik (0,5 inç) ekranın inç başına piksel sayısının 3000’in üzerinde olacağını söylüyor. Gözlük lenslerinin tipik olarak yaklaşık iki inç genişliğinde olduğu düşünüldüğünde, bu OLED mikro ekranların daha büyük lenslerin içine yerleştirileceğini gösteriyor. AR HUD’nin görüş alanını sınırlayabilir. Belki de merceğin OLED kısmı görsel verilerini tüm mercek yüzeyine yansıtabilir.

Apple Gözlük Sızıntısı yapan kişi başlangıçta bu ekranların AR / VR gözlükleri için kullanılacağını söylerken, daha sonra Apple’ın bunları yalnızca AR’ye yönelik Gözlük tasarımı için kullanmayı planladığını açıkladı. Bu, AR Gözlüklerin 2022’de piyasaya çıkacağını, ardından 2023’te veya daha sonra bir VR / AR hibrit kulaklığın geleceğini söylerek açıklamarına devam ediyor.

Young daha önce 2021 iPhone 13 serisinin 120 Hz ProMotion ile entegre dokunmatik OLED ekranlara sahip olacağını tahmin etmişti, bu da Apple’da veya üretim ortaklarıyla dahili kaynaklara sahip olduğunu kuvvetle gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir