Apple, yanıt vermeyen iPhone 11 ekranlarını ücretsiz olarak değiştiriyor

Apple, yanıt vermeyen iPhone 11 ekranlarını ücretsiz olarak değiştiriyor. Tabi bu düzeltmek için iki yılınız var. Bu süre içinde ücretsiz ekranınızı değiştirebilirsiniz.

İPhone 11 ekranınız gizemli bir şekilde dokunuşlarınıza yanıt vermeyi bir dereceye kadar bıraktıysa Apple, şirket tarafından başlatılan yeni bir değiştirme programı aracılığıyla ekranı ücretsiz olarak değiştirecektir.

Resmi destek sayfasına göre, “iPhone 11 ekranlarının küçük bir yüzdesi, ekran modülüyle ilgili bir sorun nedeniyle dokunmaya yanıt vermeyebilir”. Apple, etkilenen birimlerin Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında üretildiğini söyledi.

Apple, hataya neyin neden olduğu konusunda herhangi bir ayrıntıya girmedi. Ancak iPhone’unuzun seri numarasını destek sayfasındaki kutuya yazarsanız, cihazınızın ücretsiz onarım için uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu, yalnızca standart iPhone 11’i etkileyen bir sorun gibi görünüyor – iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, şimdiye kadar paylaşılan bilgilere dayanarak aynı hataya duyarlı görünmüyor.

Apple’ın geçmişte yürüttüğü diğer değiştirme programlarında olduğu gibi, onarımınızı bir Apple Store’da, yetkili bir Apple onarım merkezinde veya iPhone’unuzu Apple’a postayla göndererek alabilirsiniz. İPhone 11’inizin standart garanti kapsamı etkilenmez.

Cihazla ilgili başka sorunlar varsa – örneğin kırık ekran – ücretsiz olarak almak yerine düzeltme için ücretlendirilebilirsiniz. Bununla birlikte, onarım yapılmadan önce bu size açıklanmalıdır.

Etkilenen bir cihazınız varsa, ücretsiz onarımınızı almak için satın alma tarihinden sonra iki yılınız vardır. Arızalı bir ekranı değiştirmek için zaten ödeme yaptıysanız, Apple bu ekranla doğrudan iletişime geçerseniz ücreti iade etmeyi düşünecektir.

Apple, Mart ayında 3. nesil iPad Air için böyle bir onarım programı başlattığında, ayrıntılar açısından pek bir şey sunmama eğilimindedir, ancak cihazınızı sıralama süreci genellikle hızlı ve kolaydır.

Sonuç olarak Apple, yanıt vermeyen iPhone 11 ekranlarını ücretsiz olarak değiştiriyor ve bu iPhone 11 kullanıcıları için güzel bir haber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir