Bank of Montreal Yapay Zeka Çalışmaları

Bank of Montreal, nakit akışı tahminlerinde kullanılan yapay zeka çalışmaları sonuçlarını başarılı buldu ve şimdi bu yeni sonuçları ölçeklendirmek istiyor.

Bank of Montreal, Kanada’nın beşinci büyük bankasıdır. Aslında Kanada’nın en eski bankasıdır. Başlangıçta merkez bankası olarak kurulan banka ilerleyen yıllarda Bank of Canada kurulana kadar bu görevine devam etmiştir.

BOM Bilgi teknolojileri başkanı, teknolojinin önümüzdeki yıllarda farklı kuruluşlar aracılığıyla erişim ağını genişletecek. Bu yeni teknolojilerle yapay zekanın nasıl yeni gelir akışlarını ortaya çıkaracağını düşünüyor.

Salgından ders alan iş liderleri, yapay zeka kullanımı ve operasyonel aksaklıkların üstesinden gelmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda bir bakış açısı kazandılar. Sonrasında ortaya çıkan sorular, daha geniş teknoloji karmaşıklığı içinde yapay zekanın nereye konumlandırılacağı ile alakalı.

Yapay zeka teknolojisi şirketi Yapay Çözümler Kuzey Amerika başkan yardımcısı Dave Parsin, kurumsal büyük yapılar arasında, yapay zekanın bir organizasyonun sürdürülebilir olmasına nasıl yardımcı olabileceğine dair daha fazla araştırma ve daha fazla önceliklendirme yapılması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Sanal Yapay Zeka Zirvesi Silikon Vadisi’nde Parsin, “İş sürekliliği planlarının altı ay önce ne kadar sağlam olduğunu düşünseler de, sanırım çoğu kişi yetersiz olduklarını anladı,” dedi.

Bank of Montreal yapay zeka çalışmaları ne seviyede ?

Yapay zeka, salgındaki operasyonel baskı noktalarını hafifletmek için onu benimseyen işletmeler için stratejik bir girişim seviyesine yükseldi. Gelecekteki kesintilere dayanabilecek bir teknoloji yığını oluştururken, yapay zeka bir organizasyon genelinde ölçeklenebilen iş sürekliliği planlamasının bir parçası haline geliyor.

Bank of Montreal Yapay Zeka Çalışmaları sonucunda, binlerce kişinin gelir kaybıyla boğuştuğu bir zamanda müşterilere finansal durumları hakkında daha sağlıklı fikirler veren bir araç olarak hizmet etmekte.

BMO Financial Group’un yapay zeka yetenekleri başkanı Yevgeniy Vahlis, ilkbaharda, müşterilerin potansiyel nakit akışı eksikliklerini yedi gün öncesine kadar tahmin etmek için derin öğrenmeyi kullanan bir araç sunmaya başlayacaklarını açıkladı.

Verimliliği artırmak, ek ürünler oluşturmak veya yeni gelir akışları düşünmeliyiz diye ekledi. Bunun için “bankadaki herhangi bir veri bilimi ve analitik ekibinin ve teknoloji ekibinin bu daha gelişmiş yöntemlerden yararlanmasına izin verecek ek araçlar ve hizmetler geliştireceğiz”.

Çoğu finans sektörü lideri, yapay zeka dağıtımlarını başarının önemli bir faktörü olarak görüyor. Ancak aynı zamanda yatırımın geri dönüşünü de önemsiyorlar.

Önümüzdeki yıl BMO, organizasyon için tahmin çözümleri sağlayan doğal dil işleme ve derin öğrenme teknolojisine odaklanacak.

Parsin, kurumsal alanda liderlerin, insan işçileri destekleyebilecek sanal ve dijital iş gücünden nasıl yararlanacaklarını “yeniden düşündüklerini” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir