iPhone 12’niz için en iyi MagSafe aksesuarları

Apple’ın MagSafe’i iPhone’unuzu şarj etmekten çok daha fazlasını yapar. İşte tüm özellikleri ile yeni iPhone 12’niz için en iyi MagSafe aksesuarları yazımız.

Tim Cook, Ekim ayında iPhone 12’yi piyasaya sürdüğünde tüm parlak yeni özellikleri detaylandırdı: 5G bağlantısından övgüyle bahsetti, kameralar hakkında bir dörtlük bile yazdı ve düz kenarlı tasarım hakkında harika bilgiler verdi. Ancak hak ettiğinden daha az ilgi gören bir şey de Apple’ın manyetik şarj sistemi MagSafe’in yeniden canlandırılmasıydı.

2006 yılında piyasaya sürüldükten sonra, MagSafe, on yıl sonra sonraki MacBook dizüstü bilgisayarlardan sebepsiz olarak açıklanamaz bir şekilde kaldırıldı. Ancak, dizüstü bilgisayarınıza takılan ve yanlışlıkla kablonun üzerinden geçerseniz yere düşmemesini sağlayan manyetik bir şarj konektörü olan orijinal MacBook MagSafe’den farklı olarak, iPhone için MagSafe, tamamen kablosuz bir şarj ekosistemidir. sadece cihazınızı şarj edin ve keyfinize bakın.

Tuhaf bir şekilde, iPhone 12 için tamamen yeni MagSafe orijinal konektörle aynı MagSafe adını korurken, önceki modelle gerçekten ortak olan tek şey, kendisini cihaza takmaya yardımcı olmak için mıknatıslar kullanması. İPhone’daki MagSafe’in çok daha fazla potansiyeli var.

iPhone MagSafe, Qi kablosuz şarj matı ihtiyacını ortadan kaldırıyor. MagSafe şarj cihazı, iPhone’unuzu kablosuz olarak şarj etmek için doğru noktaya yerleştirmeye çalışmak yerine, iPhone’un arkasına manyetik olarak oturuyor. Kablosuz bir şarj sistemi olarak 15 W’a kadar güç çıkışı sağlayabilir. Ancak telefonun içindeki mıknatıslar da bir aksesuar konektörü olarak ikiye katlanır ve üçüncü taraf yenilik potansiyelinin yattığı yer burasıdır.

iPhone 12’niz için en iyi MagSafe aksesuarları tasarımcı yorumları

Apple yalnızca geçmeli cüzdanlar ve MagSafe ile entegre kılıflar yayınlamış olsa da, aksesuar ekosistemi için daha birçok olasılık var. Ürün tasarım firması Seymour Powell’ın tasarımcısı Alex Pearce, “Apple çoktan kılıflar ve cüzdanlar gibi aksesuarları piyasaya sürmeye başladı, ancak bu, özellikle üçüncü taraf şirketler dahil olduğunda mümkün olan şeyler açısından okyanusta bir serüven” diyor. “Cihazınızın bisikletinizin gidonuna veya arabanızın kontrol paneline sorunsuz bir şekilde takıldığını hayal edin. Birden iPhone’unuz yeni, daha kullanışlı yollarla yeni işlevler sunabiliyor. “

Ancak Pearce, MagSafe ile kaçırılan fırsatın, aksesuar ile cihaz arasında veri aktarımı özelliğinin olmaması olduğunu söylüyor. 2016 yılında Motorola, içinde mıknatıs bulunan Moto Z adlı bir telefon çıkardı. İnsanların telefonlarını pil takımı, projektör ve yazıcı gibi çeşitli modüllere bağlamasına izin veriyor. Gerçekten anlaşılmadı, ancak gelecekte MagSafe’in ne olabileceğinin potansiyelini bu bile gösteriyor.

Tasarım firması Frog’un Kuzey Amerika stüdyolarında kimlik yöneticisi olan François Nguyen, bir gün, Apple kablosuz klavyeyi ve izleme dörtgenini MagSafe kullanarak iMac’in tabanına yeniden şarj edebileceğimizi öngörüyor. “Diğer potansiyel alanlar, telefonu şarj eden bir ceket cebi gibi giysi ve giysileri içerebilir ve ardından paltolar, bir portmantoya asıldığında kendilerini yeniden şarj eder” diyor. “Şarj cihazlarındaki bir sonraki teknoloji evrimi, cihazların birbirini kolaylıkla şarj edebildiği ve böylece topraklanmış bir güç kaynağına daha az bağlı olduğumuz daha açık, akıcı bir verme ve alma sistemi olabilir.”

Henüz orada olmasak da, Apple birkaç MagSafe uyumlu aksesuar için ilk çabalarını açıkladı. Şirket, üçüncü taraf aksesuar üreticilerine çok fazla bilgi vermedi, bu nedenle anlaşılır bir şekilde MagSafe uyumlu aksesuar yelpazesi şu anda oldukça sınırlı. Ancak zaman geçtikçe, bu listenin davaların ve şarj standlarının ötesinde büyümesini ve genişlemesini bekleyin.

Apple MagSafe Şarj Aygıtı

Sıkıcı ama temel bir güç yönetimi ile başlayalım. Yeni MagSafe şarj sisteminden yararlanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan aksesuar budur. Bir metrelik MagSafe şarj cihazı iPhone 12’nizin arkasına düzgün bir şekilde hizalanacaktır. Ancak 15 W kablosuz şarj elde etmek için, ayrıca 20 W şarj parçası da satın almanız gerekir. Ayrıca Qi uyumlu iPhone’larınız ve AirPod’larınızla, yani iPhone 8 ve üzeri ile uyumludur. Tek şey, aynı 15W güç çıkışını sağlamaması.

Fiyat: 399 TL | Apple Magsafe şarj aygıtı

MagSafe Silikon Kılıf

En çok takılabilir kamera lensleri, akıllı telefon tripodları ve uygulamaları ile tanınan şirket, bir dizi MagSafe uyumlu kılıfını duyurdu. Moment lens yuvalarıyla da uyumlu, biyoplastik malzemelerden yapılmış süper ince, yumuşak kılıfların bir seçkisidir. Şirket, kasaların 1,8 metreye kadar düşmeye dayanabileceğini ve ayrıca bir bilek kayışı eki ile birlikte gelebileceğini söylüyor. Yine de kayışın kendisi tuhaf bir şekilde ayrı satılıyor. Mavi, hardal, siyah ve zeytin yeşili renklerde gelir.

Daha koruyucu bir şey istiyorsanız, bu Moment kasa, hoş ahşap arka panellerle çift malzemeli bir tasarıma sahiptir. Ne yazık ki, her iki vaka için tahmini sevkiyat tarihinin Mart 2021’de olması planlanıyor.

Fiyat: 499 TL | Apple Silikon Kılıf

Apple MagSafe Cüzdan

Apple’ın cüzdanı tabaklanmış ve cilalanmış Fransız derisinden yapılmıştır ve MagSafe uyumlu kılıfların üzerine istiflenebilen mıknatıslara sahiptir. Apple, sahip olduğunuz tüm manyetik kredi kartlarının güvende olması için cüzdanın korumalı olduğunu söylüyor. Sokaktaki söylenti, manyetik çekim güvenli bir şekilde kullanmak için biraz fazla gevşemeden önce yalnızca iki kart tutabileceği ve muhtemelen iPhone’unuzda 7/24 saklamak isteyeceğiniz bir şey olmadığıdır. Mavi, sarı, kahverengi ve siyah renkte gelir.

Fiyat: 599 TL | Apple MagSafe Cüzdan

Apple MagSafe Şeffaf Kılıf

Tamam, bu muhtemelen gördüğümüz en çirkin durumdur, ancak şu anda Apple, MagSafe’i net bir kılıf haline getiren tek kişidir, böylece yeşil iPhone 12’nizi gerçekten görebilirsiniz. Şeffaf kılıfın içine yerleştirilmiş bir mıknatıs halkası vardır. MagSafe şarj cihazına düzgün bir şekilde hizalanabilmesi için. Ayrıca, insanlar onu çıkarmaya çalıştıklarında davanın çözüldüğüne dair raporlar da var.

Fiyat: 499 TL | Apple MagSafe Şeffaf Kılıf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir