Microsoft : Klinik Yapay Zeka

Sensyne Health ve Microsoft, klinik yapay zekayı daha da geliştirmek için ortaklık yürütüyor. Sensyne Health ve Microsoft, klinik yapay zeka ve sağlık bulutu yeteneklerinin gelişimini desteklemek için stratejik bir ortaklık duyurdu.

Sensyne Health ve Microsoft arasındaki ortaklık, hasta bakımının maliyetini azaltma, daha fazla hastaya bakma amacını güdüyor.

Küresel sağlık sistemlerine olan talebi azaltırken ve bakımın ölçeklenebilirliğini artırırken en yeni nesil sağlık hizmeti “bulut öncelikli” sistemleri ve tahmine dayalı makine öğrenimi algoritmaları sunması beklenen anlaşma aşağıdaki temel maddeleri içeriyor.

  1. Küresel ölçekte dağıtılabilir ve yapılandırılabilir sağlık teknolojisi oluşturma becerisinin artması;
  2. Gelişmiş siber güvenlik ve kullanılabilirlik getirecek olan Microsoft araçlarına Sensyne için erken erişim;
  3. Microsoft pazarlama kanallarında Sensyne ürünlerinin tanıtımı yoluyla küresel satış kanallarının genişletilmesi;
  4. Uzaktan izleme sistemi SEND’in ortak satışı ve dijital terapötik GDm-Health reçete;

Sensyne’in yapay zeka sağlık hizmetleri uzmanlığı, Micosoft’un en yeni sağlık hizmetleri yetenekleriyle birleştirilecek ve daha etkili bir yönetim sağlayacak. Bunlar arasında klinik iş akışı ve hasta etkileşim aracı Sağlık Bulutu, dijital bekleme odası ve uzaktan konsültasyon hizmeti Sanal Danışma ve doğal dil etkileşim sistemi Sağlık Botu bulunmaktadır.

Microsoft Klinik Yapay Zeka ile sağlık hizmetlerini tek bir merkezde yönetmeyi düşünüyor.

Netcall’ın baş inovasyon sorumlusu Richard Farrell, sağlık hizmetlerinin her seferinde bir adımda nasıl etkili bir dijital dönüşüm geçirebileceğini araştırıyor. Burayı oku

“Microsoft ile olan bu stratejik ortaklık, Sensyne’in gelişmiş klinik yapay zekanın hasta sonuçlarını iyileştirmek ve yeni ilaçların geliştirilmesini hızlandırmak için getirebileceği faydaları ilerletme ve ölçeklendirme becerisini daha da artıracak,” diye ekledi Sensyne Health.

Microsoft Healthcare’de sağlık ve yaşam bilimleri lideri Laura Robinson, “Microsoft, sağlık hizmetleri sektöründeki çözümleri geliştirmek için Yapay zeka ve Makine Öğreniminin yeteneklerinden yararlanmaya odaklanıyor.”

“Sensyne Health, sektördeki operasyonları modernize etme ve optimize etme ve nihayetinde daha iyi hasta bakımı sağlama hedefimizi paylaşıyor.”

Sensyne, Microsoft ile birlikte kısa süre önce İngiltere’de gerçek zamanlı karar desteği sağlayan yeni SENSE klinik yapay zeka için klinik algoritma motorunu piyasaya sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir