Microsoft Teams, Zoom’u devirmek için

Microsoft Teams, Zoom’u devirmek için bu gücü harekete geçiriyor. Teams, tarayıcınızdan 24 saat ücretsiz görüntülü görüşme yapma özelliğini ekledi.

Kullanıcıları rakip video konferans hizmeti Zoom‘u kullanmaktan alıkoymaya yönelik son çabasında Microsoft, katılımcıların uygulamasını indirmesini gerektirmeyen tamamen yeni bir tüm gün görüntülü arama seçeneğini Microsoft Teams’de ücretsiz olarak kullanıma sunuyor.

Yazılım devi, bu yılın başlarında tüketiciler için Microsoft Teams’in mobil sürümünü başlattı. Şimdi şirket, hizmetin arkadaş ve aile özelliklerini masaüstü ve web’e getiriyor. Bu, kullanıcıların tüm gün ücretsiz olarak çalışabilecek 300’e kadar katılımcı için bir Ekip toplantısı oluşturabileceği anlamına gelir.

Aynı zamanda, katılımcıların bir Microsoft Hesabına ihtiyacı olmayacak veya çağrılara katılmak için Teams uygulamasını indirmeleri gerekmeyecek. Çünkü bu bir web tarayıcısı kullanılarak ücretsiz olarak yapılabilir.

Ek olarak, Microsoft Teams, bir galeri görünümünde veya katılımcıları oditoryum, toplantı odası veya kahve barı gibi sanal bir alanda yan yana koyan bir özellik içeriyor. Bu yeni Birlikte Modu özelliği aracılığıyla 49 arkadaş veya aile üyesini aynı anda görmeyi destekleyecek.

ABD’de Şükran Günü hızla yaklaşırken ve tatillere bir aydan biraz daha uzun bir süre kala, Microsoft şimdi Teams’i CDC’nin bile karşı uyardığı şahsen yapmanın aksine, ailelerin sanal olarak bir araya gelmeleri için bir yol olarak konumlandırıyor.

Microsoft, bu yılın başlarında Teams’de yaptığı iyileştirmelerle dikkatini ilk önce kurumsal kullanıcılara çevirmiş olsa da, şirket şimdi odak noktasını tüketicileri de hizmete çekmek için kaydırıyor. Ayrıca 24 saatlik uzun toplantı süresi sınırı işe yarayabilir.

Microsoft Teams, Zoom’u devirmek için harekete geçiyor peki ya rakipler ne durumda?

Bunun nedeni, rakip video konferans hizmetlerinin tümünün, kullanıcıların bir toplantıyı ne kadar süreyle yapabilecekleri konusunda çok daha kısa sınırlara sahip olmasıdır. Örneğin, Zoom’un 40 dakikalık, Google Meet‘in 60 dakikalık ve Cisco Webex‘in 50 dakikalık bir sınırı vardır. Zoom, Microsoft’a benzer bir zihniyete sahip, çünkü şirket toplantı sınırını geçici olarak kaldıracağını açıkladı. Ancak yalnızca Şükran Günü gece yarısı ertesi gün sabah 6’ya kadar.

Kullanıcılar, tatillerde tarayıcılarının içinden hızlı bir şekilde görüntülü görüşme başlatmak için Microsoft’un Skype Şimdi Karşılaşma hizmetini kullanabilseler de, herkesin aynı hizmeti kullanması çok daha mantıklıdır. Bu nedenle Teams’in toplantı sınırını 24 saate çıkarmış olması muhtemeldir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir