Neden iPhone 11 Daha Mantıklı?

Parlak yeni telefonlar tarafından baştan çıkarılmak çok kolay. İPhone 12 resmi olarak duyuruldu ve cebinizdeki alan için yarışan aynı sayısal değere sahip dört yeni iPhone serisinden biri. Peki neden iPhone 11 daha mantıklı? iPhone 12 varken.

Bu yazımızda güzel bir iPhone 12 mi iPhone 11 mi değerlendirmesi yapacağız. Tabi yeni çıkan her zaman daha güncel ve moderndir. Fakat aradaki farkı ödeme değer özellikler bizler için ne kadar önemli? Biraz bunu sorgulayacağız. Tabi ki tercih sizlerin. Bizler neden iPhone 11 daha mantıklı sorumuza cevap aramaya çalışacağız.

Eğer ilk defa iPhone kullanacaksanız, iPhone 12’yi ve kardeşlerini tamamen görmezden gelip bunun yerine 2019’un iPhone 11’ini almanız daha mantıklı olabilir.

İPhone 11 Pro ve 11 Pro Max, 12 Pro ve 12 Pro Max’in gelişiyle kullanımdan kaldırılırken, Apple, iPhone 11’i mağazalarında en az bir yıl daha satışta olacağını açıkladı.

(Resim : Apple)

İşte size iPhone 12 yerine, iPhone 11 almanızı düşündürecek mantıklı nedenlerden bazıları:

Tasarruf et. Neden iPhone 11 daha mantıklı temel sebep!

Kolay olanla başlıyoruz. İPhone 11, iPhone 12 fiyatlarından daha ucuz. Evet, bu çok basit amam önemli. Belki de en önemli seçenek. İPhone 11 fiyatı iPhone 12’nin gelişiyle birlikte düşürüldü ve 64GB giriş seviyesi modeli şimdi sizi Amerikada 599$. Bu fiyat farkının Türkiye’ye nasıl yansıtılır net bilemiyoruz ama dikkate değer bir düşüş olacağı kesin. Şuan için 599$ ‘ın 4738TRY yaptığını unutmamakta fayda var.

Bu sadece iPhone 12’den 200 $ daha ucuz değil, aynı zamanda yeni iPhone 12 mini’den de daha ucuz. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa Apple, 128 GB ve 256 GB Phone 11 modellerinin fiyatını da düşürdü.

Değişen düz görünüm

İPhone 12 yeni bir tasarıma sahip. Tamam, yani Apple on yıl içinde biraz rafine oldu ve iPhone 12, sadece birkaç iyileştirmeyi belirtmek için ince çerçevelere ve süper sert ‘Seramik Kalkan’ camına sahip. Ama bazıları için yıllardan gelen düz görünüm hala daha cazip. Belki de bu tarz değişimine hazır olmayanlarımız vardır.

Bu açısal tasarımı tercih eden başka bir akıllı telefon bulmakta zorlanmanızın iyi bir nedeni var (Razer Telefonları akla geliyor) – rahatlık. Düz kenarlı ve köşeli kenarlı cep telefonları elde daha kalın hissedilir ve genellikle uzun süre tutması daha az rahattır.

Şimdi henüz iPhone 12’yi tutma şansım olmadı, bu yüzden Apple konforu artırmak için bazı sihir numaraları yapmış olabilir, ancak şüpheliyim. İPhone 11 ise hoş ve yuvarlak. Burada sorun yok.

5G çılgınlığına dikkat edin

5G burada! Hayır, gerçekten öyle. Dürüst olmak gerekirse. Hızlı. Aslında süper hızlı. Bu gelecek, ama aynı zamanda şimdiki zamandır. Taşıyıcılar ve üreticiler bize 5G’nin ne kadar harika olduğunu hatırlatmayı severler ve iPhone 12 lansmanı, bize bunun şu anda ne kadar harika olduğunu anlatmaya çalışanlardan farklı değil.

İnsanlara sürekli 5G’yi övüp duruyorlar ama telefonlarda 5G çeken yerler nereler insan merak etmiyor değil.

İPhone 12’yi yalnızca 5G’yi desteklediği için düşünüyorsanız, bulunduğunuz yerde durun. Apple Store’dan uzaklaşın.

5G tabi ki harika bir teknoloji. Bundan kimsenin şüphesi yok. Gelecekte sağlayabileceği yetenekler fevkalade heyecan verici, ancak orada önemli olan ‘gelecek’ kısmı.

Elbette, iPhone 12’nin şimdi güzel bir şekilde geleceğe hazır olduğu anlamına geliyor – ancak 5G’ye gelince bir süre bekliyor olabilirsiniz. Çoğu ülkede 5G kullanılabilirliği hala son derece seyrek ve taşıyıcılar yeni nesil ağın dağıtımını istikrarlı bir şekilde geliştirirken, büyük ölçüde yaşadığınız yere bağlı.

Önümüzdeki yıl yaşadığın yerde 5G bağlantısına sahip olmama ihtimalin var. Bekleme bundan daha uzun olabilir.

Yani benim açımdan geri dönelim. Bölgenizdeki 5G kapsamının nasıl olduğunu kontrol edin. Mevcut değilse ve önümüzdeki 18-24 ay içinde yeniden yükseltmeyi planlıyorsanız, 4G iPhone 11 ile kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.

Güncelle, güncelle, güncelle

İPhone 11, 5G yeteneklerine sahip olmasa da, yakın zamanda güncelliğini yitirmeyecek. Apple’ın yıllık iOS güncellemeleri, özellikle Android güncellemelerine alışkınsanız, güzel bir şeydir.

Güncellemeler tüm uyumlu telefonlara aynı anda geliyor ve bu uyumluluk düşündüğünüzden daha eskilere gidiyor.

Apple’ın en son büyük yazılım güncellemesi olan iOS 14, 2015 iPhone 6S dahil olmak üzere tüm telefonları destekliyor. Bu müthiş bir şey aslında.

Bunu akılda tutarak, iPhone 11’in önünde birkaç yıllık iOS güncellemesi var, bu da güvende kalmasını sağlarken yıllar geçtikçe yeni özellikler alıyor. Uzun ömürlülük konusunda endişeleriniz varsa bir iPhone 12 almak için acele etmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Tabi iPhone 12 aslında iPhone 11’den daha iyi. Bunu unutmamak gerekli

Evet, evet, merak etmeyin. Tabi ki İPhone 12, 11’den daha iyi bir cihazdır.

Apple, daha iyi kameralar, güç verimliliği ve dayanıklılık, daha fazla güç, grafik performansı ve piksel, MagSafe ve 5G desteği ve iyileştirilmiş video kaydı ve gece modları dahil olmak üzere çok sayıda iyileştirme yaptı.

En azından kağıt üzerinde, iPhone 12 başarılı bir cihaz gibi görünüyor – peki sizin için doğru cihaz mı? Aslında sorguladığımız bu. İPhone 11’in ihtiyacınız olan her şeyi bir akıllı telefondan yapacağını ve bazı durumlarda size daha iyi bir deneyim sağlayabileceğini görebilirsiniz.

Parlak yeni teknolojinin baştan çıkarması kolaydır ve bazılarınız için yeni iPhone 12 mükemmel bir uyum olacaktır – sadece nakit paranızla ayrılmadan önce ihtiyaçlarınızı gerçekten dikkate aldığınızdan emin olun.

Neden iPhone 11 Daha Mantıklı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir