Windows 10 Yeni Güncelleme

Windows 10 ’un bir sonraki yeni güncellemesi 2021’in başlarında ortaya çıkabilir, ancak Windows 10 Yeni Güncelleme ile ilgili beklenitler sizleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Windows 10’un H1 2021 güncellemesi, önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülmeden önceki son aşamalarda olabilir. Fakat daha önce duyduğumuz gibi, muhtemelen bu konuda çok heyecanlanmamalısınız.

Bunun nedeni, söylentilere göre Windows 10 H1 2021 yeni güncelleme ile , Ekim 2020 Güncellemesine çok benzeyen, yalnızca küçük bir yükseltme olacağı ve bu gerçekleşmesi durumunda, Microsoft için iki kez küçük bir ilişki yayınlama açısından benzeri görülmemiş bir hamle olacağı içindir.

Yine de, Windows Latest tarafından izlenen kaynaklara göre, bu küçük bir yükseltme olacak ve Microsoft, RTM yapısını tamamlamak üzere. Nitekim, teknoloji sitesi, RTM sürümünün zaten son halini almış olabileceğini belirtiyor.

Bu, doğruysa, Windows 10 Yeni Güncelleme H1 2021 güncellemesini hemen bekleyebileceğimiz anlamına gelmez. Geçen yıl neredeyse tam olarak bu zamanlarda, nihayetinde Mayıs 2020 Güncellemesi son derleme aşamasına geliyordu. Bu güncelleme ise, beş ay sonra, Mayıs 2020’ye kadar ortaya çıkmadı.

Windows 10 Yeni Güncelleme ne zaman gelecek ve nasıl değişiklikler var?

Ancak, bu büyük bir güncellemeydi. Eğer bu gerçekten de Ekim 2020 Güncellemesi (ve Kasım 2019 Güncellemesi) tarzında küçük bir ‘geçiş yapma’ meselesiyse, genişletilmiş bir test süreci olarak tutulması olası değildir. Yani belki bunu yılın başlarında görebiliriz ama sadece tahmin olarak.

Tahmin edebileceğiniz gibi, eğer H1 2021 güncellemesi gerçekten küçük bir güncelleme ise, 2021’in ikinci güncellemesi büyük bir güncelleme olacak ve sözde Sun Valley kod adlı masaüstü arayüzünün tam bir yenilenmesini içerecek.

Bu nedenle, Windows 10‘da herhangi bir önemli değişikliğin geleceğini görmemiz uzun zaman alabilir. Fakat yine de Microsoft şu anda Özellik Deneyimi Paketleri geliştiriyor; bu, iki yıllık güncellemeleri beklemek zorunda kalmadan yeni özellikleri işletim sistemine aktarmanın yeni bir yolu olarak görülüyor. Ayrıca bu planın gelecek yıl devreye girmesi muhtemeldir.

Aslında, iki yılda bir yapılan güncellemelerin takviminin bu potansiyel yenilenmesi ve arka arkaya iki küçük güncelleme yapılması. Özellik Deneyimi Paketlerinin şu anda geliştirilip test edilmesinin nedeni olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir