Yenilenebilir Enerjiye Hizmet Etmek

Nükleer enerji tesisatları, rüzgar çiftlikleri, güneş santralleri ve diğer enerji kaynakları hakkındaki kararlar tartışılırken, Yenilenebilir enerjiye hizmet etmek üzere, International Journal of Business Continuity and Risk Management’da yayınlanan yeni araştırma, yenilenebilir enerjilerin kamu hizmeti enerji karışımına nasıl katkıda bulunabileceğini gözden geçiriyor.

Monmouth Üniversitesi, West Long Branch, ABD, New Jersey’deki Leon Hess İşletme Fakültesi’nden Roy Nersesian ve Joseph McManus, güneş ve rüzgar enerjisinin enerji sağlayıcıları için büyük zorluklar oluşturduğunu öne sürüyor. Temel sorunlar, güneşin her zaman parlamaması ve rüzgarın her zaman esmemesi ve bazen estiğinde çok sert esmesidir. Bu nedenle, güneş ve rüzgar, fosil yakıtları veya nükleer yakıtları olduğu gibi mevcut iklimde güvenilir bir şekilde yerinden edemez.

Ekip, bu nedenle, yenilenebilir enerjiye hizmet etmek için, güneş ve rüzgar ve diğerleri gibi yenilenebilir enerjileri bunun ışığında elektrik hizmetleri için geleneksel enerji karışımına daha etkili bir şekilde dahil etmek için kullanılabilecek genelleştirilmiş bir metodoloji geliştirdi. Pompalı depolama tesisleri potansiyeli, yenilenebilir enerjiye dayalı elektrik üretimini stabilize etmenin yanı sıra şu anda mevcut teknolojiyi kullanan hizmetlerin güvenilirliğini sağlamaya yardımcı olmaktır.

Pompalı depolama, rüzgar veya güneş tarafından üretilen elektriğin veya aslında başka herhangi bir yöntemin depolanması için önemli bir yaklaşımı temsil edebilir. Elektrik, talep üzerine bir hidroelektrik tesisi tarafından yeniden üretilir. Ekip, teknolojinin her zaman ilerlediğini ve pompalı depolamanın çok etkili bir yaklaşım olmasına rağmen, şarj edilebilir pillerde olduğu gibi kimyasal depolamanın, yeterli ilerlemeyle bir rezervuar oluşturmanın mümkün olmadığı durumlarda daha verimli ve daha uygulanabilir hale gelebileceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir